: Антична література

Скарб

Плавт Тит Макцій (Titus Maccius Plautus)

СкарбСкупий і недовірливий старий Евкліов знайшов у себе в хаті закопаний горщик із золотом і, переховавши його, живе в безнастанних турботах, підозрюючи всіх і кожного в намірі пограбувати його. А тим часом юнак Ліконід спокусив його дочку. Нічого про не не знаючи, дядько Ліконіда, багатій Мегадор, за порадою своєї сестри, сватає цю саму дочку. Евкліон, застерігши собі право не давати за дочкою посагу, [394] повертається до свого горщика з золотом, який він виносить з дому, і ховає в...
Іон

Платон (Πλάτων)

Іон

Іон (грец. Ἴων) — ранній діалог Платона, виник приблизно в 399 році до н. е.

В діалозі йдеться мова про те, що поезія — дар від Бога, а не результат знань. Дискутуючі сторони діалогу — Сократ та Іон, який походить з Ефесу мандрівний рапсод. Іон знається тільки у своїй поезії, і не може навіть її об'єктивно оцінити.

У діалозі розглянуто співвідношення між поезією та знанням і його предметами. Устами Сократа Платон виголошує тезу, що однаково рапсоди, як і творці поезії, діють під впливом...
Бенкет

Платон (Πλάτων)

Бенкет

«Бенкет» (Συμπόσιον, ἤ Περὶ ἀγαθοῦ, ἠθικός – підзаголовок: «Про благо, етичний»)— філософський твір Платона датований приблизно 385-380 р. до н.е.

Структура діалогу

Діалог являє собою розповідь Аполлодора, учня Сократа, на бенкеті, який влаштував трагічний поет Агафон з нагоди перемоги на Ленеях в 416. Крім вступу (172a-178a) і висновку (223c-d), «Бенкет» містить сім промов:

I. Федра (Ерос - найдавніший бог) (178a-180b),

II. Павсанія (є дві Афродіти і два Ероса: небесний і...
Енеїда

Марон Публій Вергілій (Publius Vergilius Maro)

Енеїда

1972

Енеїда написана між 29 та 19 р. до н. е., і присвячена історії Енея, легендарного троянського героя, який переселився в Італію з решткою свого народу, об’єднався з латинами й заснував місто Альба Лонга.
Моральні листи до Луцілія

Сенека Луцій Анней (Lucius Annaeus Sĕnĕca minor)

Моральні листи до Луцілія

«Моральні листи до Луцилія» (лат. Epistulae morales ad Lucilium) — збірка із 124 листів, написаних Сенекою Молодшим наприкінці його життя, після відходу з політики. Вони адресовані Луцилію Молодшому, прокуратору Сицилії (він відомий тільки через листування із Сенекою). Автором українського перекладу збірки є Андрій Содомора.
Всього збірка налічує 124 листи різного розміру, кожен з яких починається фразою «Сенека вітає свого Луцілія!» (лат. Seneca Lucilio suo salutem), а закінчується...
Дафніс і Хлоя

Лонг (Λόγγος, Longos)

Дафніс і Хлоя

З ім'ям Лонга дійшла до нас «Пастуша повість про Дафніса і Хлою», написана в чотирьох книгах, очевидно, в другій половині III ст., ритором, добре обізнаним із зразками ново-аттічної комедії, з ранніми зразками любовно-пригодницького грецького роману, а також із зразками ідилії Теокріта, його послідовників і з старою грецькою літературою. Зовнішньої дії в повісті небагато і місцем її є острів Лесбос, де на лоні природи нібито живуть наївні пастухи, які не знають тривог міського життя й де...
Комедії

Арістофан

Комедії

2002

Арістофан
Комедії
1) Ахарняни. Переклад А.Содомори (1980)
2) Хмари. Переклад Б.Тена (1980)
3) Оси. Переклад В.Свідзинського (1980)
4) Мир. Переклад А.Содомори (1980)
5) Лісітрата. Переклад Б.Тена (1980)
6) Жаби. Переклад Б.Тена (1980)
Метаморфози, або Золотий осел

Апулей Луцій (Apuleius)

Метаморфози, або Золотий осел

1982

«Золотий осел» (De asino aureo, Asinus aureus), або «Метаморфози» (лат. Metamorphoseon) — роман в 11 книгах, що його написав давньоримський письменник 2-го століття Апулей. Це єдиний античний роман латинською мовою, що зберігся до нашого часу.
Мистецтво кохання

Овідій Публій Назон (Publius Ovidius Naso)

Мистецтво кохання

1999

Переклад з латини. До видання увійшли три найпопулярніші книги видатного давньоримського поета Публія Овідія Назона (43 до н.е. — 18 н.е.) — «Любовні елегії», «Мистецтво кохання» та «Скорботні елегії». Українською в повному обсязі друкуються вперше.
Метаморфози

Овідій Публій Назон (Publius Ovidius Naso)

Метаморфози

1985

Переклад з латини. В поемі «Метаморфози» на матеріалі міфів про різноманітні перевтілення автор задумав пояснити все, що відбувається в мінливому світі природи. В цьому творі Овідій розгортає понад двісті сказань про чудесні метаморфози, починаючи від створення світу як першого «перетворення» хаосу на космос і закінчуючи офіційним міфом про перетворення Юлія Цезаря на зірку. Це — найбільш відомий твір знаменитого римського поета.

Жанри

Підписатися на новини

.