: Поезія

Гайдамаки. Поема

Шевченко Тарас Григорович

Гайдамаки. Поема

2013

Трагічні події ХVІІІ століття та яскраві образи Гайдамаччини гостро і безкомпромісно підкреслюють душевний біль Шевченка за Україну та її народ. Читач не знайде на цих сторінках жодного білого штриха чи плями, проте здивується конфедератам, Яремі, Гонті в Умані, створеним уявою художника Олексія Колесникова. А також глибинній відповідності їх «огненому» слову Кобзаря й українській культурі тих часів.
Твори у п'яти томах. Том 2

Шевченко Тарас Григорович

Твори у п'яти томах. Том 2

1970

У другому томі вміщені всі відомі нам поетичні твори Т. Шевченка, написані у 1847–1861 рр. — після арешту і до кінця його життя. Переважна більшість поезій та поем, надрукованих у цьому томі, дійшли до нас в автографах. Це, зокрема, малесенькі так звані захалявні зошити, зібрані поетом докупи та свого часу гарно оправлені М. Лазаревським як одна рукописна збірка і відомі в нашому літературознавстві під умовною назвою «Мала книжка». В Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР...
А листя падають...

Кудрицький Валентин Олександрович

А листя падають...

2009

Перша поетична книжка Валентина Кудрицького, якій він дав назву "А листя падають". Таку назву він пояснює тим, що має солідний вік, і ця збірка стала його своєрідним творчим звітом перед самим собою і перед читачем.
Симфонія хаосу

Шпилевська Анна

Симфонія хаосу

2013

«Симфонія хаосу» – перша збірка молодої авторки. Книга містить декілька невеликих повістей, оповідань-замальовок, міні-есеїв, написаних чудовою мовою, місцями - гуцульським діалектом. Письменниця експериментує з різними темами – від містичних мотивів старих легенд до сучасних реалій буття з їх непростими моральними проблемами. Видання здійснено за кошти грантів голів Рівненських облдержадміністрації та облради.
Зів'яле листя

Франко Іван Якович

Зів'яле листя

Збірка складається з трьох частин, або "жмутків". У перших "жмутках" вміщено інтимну лірику, в якій оспівано глибокі почуття палкого, але нещасливого кохання. У першому "жмутку" є вірші і з громадянськими мотивами, але переважає скорботна інтимна лірика. У поезіях другого "жмутка" І. Франко оспівує не лише кохання, а й чарівну красу природи. Провідний мотив поезій третього "жмутка" - пекельні переживання поета, спричинені нещасливим коханням.
Динамо Харків. Вибрані вірші

Жадан Сергій Вікторович

Динамо Харків. Вибрані вірші

2014

До книги вибраного Сергія Жадана (23.08.1974) — найпопулярнішого і найулюбленішого українського поета нової хвилі — увійшли найвідоміші вірші з усіх попередніх збірок, а також нові, ще не публіковані, поезії. Це найповніше на сьогодні вибране поета.
Збірка віршів

Костенко Ліна Василівна

Збірка віршів

Збірка віршів Ліни Костенко.
Збiрка поезiй (СИ)

Антонич Богдан-Ігор Васильович

Збiрка поезiй (СИ)

Мої пісні – над рікою часу калиновий міст, Я – закоханий в життя прочанин. Б.-І. Антонич
"З вершин і низин"

Франко Іван Якович

"З вершин і низин"

1887

Збірка «З вершин і низин» – це не звичайний збірник поезій, це поетичний архів, нагромаджений за 20 років творчості Франка-поета. Уже сам обсяг друкованого видання 1893 року – майже 500 сторінок – показує, що тут під одним дахом об’єднано матеріали, котрих могло б вистачити на 4 чи 5 «звичайних» поетичних книжок. Через свій обсяг, а ткож специфіку складу вона не передруковувалась в цілості. Початок «розграбуванню» цієї збірки поклав сам Франко, перевидавши цикл «Зів’яле листя» як «Перший...
Рожеві крила

Єфіменко Тарас

Рожеві крила

Глибокою метафоричністю та символізмом відрізняються віршовані твори Тараса Єфименка. Кожний – це річ-в-собі, маленька історійка з епілогом та інтригуючою трикрапкою в кінці. Поєднання довершеності й хаотичності, конкретики і непевності – ефемерні “Рожеві крила” не залишать байдужим жодного читача.
Як дитиною, бувало

Українка Леся

Як дитиною, бувало

Як дитиною, бувало,
Упаду собі на лихо,
То хоч в серце біль доходив,
Я собі вставала тихо...
Поезiї

Українка Леся

Поезiї

КАЗКА ПРО ОХА-ЧАРОДIЯ
КОНВАЛIЯ
НА РОКОВИНИ
КРАСО УКРАЇНИ, ПОДОЛЛЯ !
ПОДОРОЖ ДО МОРЯ
РОБЕРТ БРЮС, КОРОЛЬ ШОТЛАНДСЬКИЙ
СПIВЕЦЬ
ВЕЧЕРНЯ ГОДИНА
ЗОРЯНЕ НЕБО
СОNТRА SРЕМ SРЕRО!
ДАВНЯ КАЗКА
ДОСВIТНI ОГНI
КОЛИСКОВА
НАПИС В РУЇНI
ПРО ВЕЛЕТА
СIМ СТРУН
ВЕСНЯНКА
Поезія

Українка Леся

Поезія

Красо України, Подолля!
На роковини Шевченка
Скрізь плач, і стогін і ридання
Досвітні огні
Кримські відгуки

Українка Леся

Кримські відгуки

«Кримські відгуки» вперше як цикл надруковано у збірці «Думи і мрії».

Поезії циклу датуються за першодруком.

Подається за збіркою «Думи і мрії», стор. 94 – 115.
Кримські спогади

Українка Леся

Кримські спогади

Вперше надруковано у збірці «На крилах пісень», 1893, стор. 66 – 78, як цикл із «Заспіву» і дванадцяти поезій. (4) К З

Збереглися автографи лише окремих поезій циклу в рукописному альбомі «Poesie» (ІЛІШ, ф. 2, № 11). На стор. 29 – 31 тут записано тексти двох віршів без заголовків з датами замість них: «Євпаторія. 16 серпня» («В час гарячий полудневий…») та «Серед моря 17 серпня» («Досить невільная думка мовчала…»). Обидва вірші датовані 1890 р. На стор. 59 – 68 записані поезії «Безсонна...
У дитячі любі роки

Українка Леся

У дитячі любі роки

У дитячі любі роки,
Коли так душа бажала
Надзвичайного, дивного,
Я любила вік лицарства...
Замісць сонетів i октав

Тичина Павло Григорович

Замісць сонетів i октав

1920

Григорію Савичу Сковороді присвячую
Плуг

Тичина Павло Григорович

Плуг

1920

Братові Євгену Тичині присвячую
Тиша морська

Українка Леся

Тиша морська

В час гарячий полудневий
Виглядаю у віконце:
Ясне небо, ясне море,
Ясні хмарки, ясне сонце.

Жанри

Підписатися на новини

.