: Класичний детектив

Червоний сигнал

Агата Крісті (Agatha Mary Clarissa Christie)

Червоний сигнал

1990

Сер Елінгтон і його племінник беруть участь і спіритичному сеансі в будинку своїх друзів. Під час сеансу дух попередив що одному із них не слід повертатись додому, але кому?
Кривава осінь в місті Лева

Шевченко Наталка, Шевченко Олександр

Кривава осінь в місті Лева

2008

Довгий чорний плащ, лезо сокири, «беретта», труп у багажнику та привабливі жертви, яким бракує очей і сердець. Жанр джіалло (що в перекладі з італійської означає «жовтий») здобув своє ім’я з жовтих обкладинок кримінальних романів, що друкувались у м’якій палітурці в Італії в 1930-х роках. Вони й породили той особливий кіножанр, який досяг шаленого успіху в другій половині ХХ сторіччя в кінострічках видатних італійських режисерів. Відтепер і українські читачі можуть насолодитися усією...
Провалля і маятник

По Едгар Аллан (Edgar Allan Poe)

Провалля і маятник

2012

Ви вважали, що жанр детективу існував завжди? А ось і ні! Якби не Едгар Аллан По, людство б ніколи не знало ні детективу, ні фантастики. Але й це не все! Саме Едгар По був одним із найвідоміших американських письменників, хто заробляв собі на життя літературною творчістю. Що з цього вийшло, ми можемо легко пересвідчитися: уже двісті років містичні оповідання Едгара По захоплюють читачів і змушують їх завмирати, перегортаючи сторінки книжки.
Зневажаючи закон

Агата Крісті (Agatha Mary Clarissa Christie), Мортон Джон Б. (John Morton), Браун Фредерік (Fredric Brown), Чандлер Реймонд Торнтон (Raymond Chandler), Фіш Роберт Л. (Robert L. Fish)

Зневажаючи закон

1990

До збірника включено зарубіжні детективи, опубліковані в журналі "Всесвіт" , — твори Агати Крісті, Фредеріка Брауна, Реймонда Чандлера, Джона Болла, Яна Мортенсона, Анни Клодзінської та ін.
Знахідка в бібліотеці

Агата Крісті (Agatha Mary Clarissa Christie)

Знахідка в бібліотеці

1990

Місіс Бентрі снилося, ніби на виставці квітів її горошок посів перше місце. Вікарій, у сутані й стихарі, вручав у церкві нагороди. Повз вікарія пройшла в купальнику його дружина. Але так уже ведеться у снах, що це не викликало в парафіян ніякого осуду, хоч наяву було б зовсім навпаки. Місіс Бентрі; розкошувала в своєму сні. ft завжди тішили такі передранкові видіння. Та от біда — їх щораз уривав вранішній чай.

Десь у глибині 'свідомості місіс Бентрі відбивалися хатні звуки цієї пори. Ось...
Пристань Ескулапа

Нізюрський Едмунд (Edmund Niziurski)

Пристань Ескулапа

1960

Сучасний польський письменник Едмунд Нізюрський — автор багатьох різноманітних за тематикою і змістом творів. Деякі з них уже відомі українському читачеві — останніми роками в перекладі на українську мову видано збірку оповідань Е. Нізюрського «Підлиза» (видавництво «Молодь») та «Книгу про бешкетників» (Дитвидав). В обох цих книгах розповідається про життя дітей у сучасній Польщі, про польську школу.
«Пристань Ескулапа» — твір зовсім іншого напрямку. Це захоплююча пригодницька повість...
Запізніла розплата

Агата Крісті (Agatha Mary Clarissa Christie)

Запізніла розплата

1991

У романі «Запізніла розплата» видатний детектив Еркюль Пуаро несподівано отримує листа від мільйонера Рено, котрий слізно благає негайно приїхати до нього у Францію, — його життю загрожує небезпека. Діставшись до вілли Женев'єв, детектив довідується, що пана Рено забито минулої ночі.


Таємниця індіанського острова

Агата Крісті (Agatha Mary Clarissa Christie)

Таємниця індіанського острова

1991

У творі «Таємниця Індіанського острова» відбувається цілий ряд таємничих убивств, які нелегко було б розкрити, якби до Скотленд-Ярду не потрапив лист судді Уоргрейва...


З глибини

Коцюбинський Михайло Михайлович

З глибини

1903

Цикл мініатюр «З глибини»
Сміх

Коцюбинський Михайло Михайлович

Сміх

Бліда, не­вис­па­на пані На­та­ля од­хи­ли­ла двері з спальні в сто­ло­ву, де вже сти­ра­ла по­ро­хи Вар­ва­ра. Защібу­ючи на хо­ду білу ранішню блу­зу, во­на ти­хо і на­че з ост­ра­хом пос­пи­та­ла:

- Ви ще не од­чи­ня­ли вікон­ниць?

Варвара ки­ну­ла стир­ку і на­ва­жи­лась бігти.

- Зараз по­од­чи­няю.

- Ні… ні, не тре­ба… Хай бу­дуть за­чи­нені цілий день! - бист­ро й на­ля­ка­но на­ка­за­ла во­на най­мичці.

Кремезна Вар­ва­ра зди­во­ва­но підня­ла на неї...
П’ятизлотник

Коцюбинський Михайло Михайлович

П’ятизлотник

Смерклося. Ро­же­вий на за­ході край не­ба м’яким блис­ком ося­вав мо­роз­не повітря; ос­таннє світло по­мер­шо­го дня, про­дер­шись крізь шиб­ки до ха­ти, лед­ве-лед­ве зма­га­лось з сутіня­ми, бо в хаті вже та­ки доб­ре по­су­теніло.

Хима, си­дя­чи на ослінчи­ку, підкла­да­ла со­ло­му у груб­ку. Ве­се­ле по­лум’я жва­во стри­ба­ло по со­ломі, ося­ва­ло ста­ре, бо­роз­на­ми по­ора­не об­лич­чя Хи­ми­не, пли­га­ло по стіні зо­ло­тим зай­чи­ком. У хаті бу­ло ти­хо: лиш со­ло­ма тріща­ла...
Посол від чорного царя

Коцюбинський Михайло Михайлович

Посол від чорного царя

1897

Спека врешті знесилилась. Сонце ще не зовсім сховалось за обрій, немов - зачепилось за гору, а ніч уже облягалась по вогких та холодних долинах й чигала звідти на мент, коли можна буде обняти гори, оповити широкі бессарабські лани кукурудзи.

Дзвоник земської пошти, якою я їхав, дзеленькав монотонно - по долинах глухо, по горах гучніше - і разом із карканням ворон розносив сум по сутеніючім просторі.
На камені

Коцюбинський Михайло Михайлович

На камені

З одинокої на ціле татарське село кав’ярні дуже добре видно було і море, й сірі піски берега. В одчинені вікна й двері на довгу, з колонками, веранду так і перлась ясна блакить моря, в нескінченність продовжена блакитним небом. Навіть душне повітря літньої днини приймало м’які синяві тони, в яких танули й розпливались контури далеких прибережних гір.

З моря дув вітер. Солона прохолода принаджувала гостей, і вони, замовивши собі каву, тислись до вікон або сідали на веранді. Навіть хазяїн...
Лялечка. Етюд

Коцюбинський Михайло Михайлович

Лялечка. Етюд

1901

Драбинястий віз, запряжений одною конякою, раз у раз підскакував і немилосердно трусив, не попадаючи в колію. У земської вчительки Раїси Левицької, що їхала на возі, почало од труської дороги боліти під грудьми — і се було добре, бо одривало її од прикрих думок. Вона ще не прохолола після історії з попом, мов відламок розірваної вибухом бомби. Перед її очима, як на злість, вставало худе, єзуїтське, скривлене від злості обличчя попа, коли вона прилюдно вигнала його з школи. Що ж, інакше вона...
Пригоди Шерлока Холмса. Том 3. Повернення Шерлока Холмса

Конан Дойл Артур Ігнатіус

Пригоди Шерлока Холмса. Том 3. Повернення Шерлока Холмса

2011

Опубліковане 1893 року оповідання Артура Конан Дойля «Остання справа Холмса» закінчувалось трагічною загибеллю Шерлока Холмса, улюбленого героя мільйонів його шанувальників. Це викликало справжню зливу обурення в листах читачів до автора... І ось десятиліттям пізніше письменник воскресив «самітника із Бейкер-стрит» на сторінках своїх нових творів. Холмс і донині вражає нас надзвичайною кмітливістю, винахідливістю, а найголовніше – щирою, людяною вдачею. Двері славнозвісної квартири на...
Пригоди Шерлока Холмса. Том 2. Спогади про Шерлока Холмса

Конан Дойл Артур Ігнатіус

Пригоди Шерлока Холмса. Том 2. Спогади про Шерлока Холмса

2011

Після появи наприкінці 1880-х – на початку 1890-х років творів Артура Конан Дойля про знаменитого приватного детектива Шерлока Холмса (повісті «Етюд у багряних тонах», «Знак чотирьох» та цикл оповідань «Пригоди Шерлока Холмса») ім’я їхнього автора набуло світової слави. Читачі багатьох країн з нетерпінням чекали від нього нових оповідань та повістей, на сторінках яких діяв би цей «самітник із Бейкер-стрит». Секрет такого успіху – не тільки в неабиякій винахідливості й спостережливості,...
Пригоди Шерлока Холмса. Том 1. Етюд у багряних тонах

Конан Дойл Артур Ігнатіус

Пригоди Шерлока Холмса. Том 1. Етюд у багряних тонах

2011

Понад століття тому ім'я «Шерлок Холмс» уперше з'явилося з-під пера автора — англійського письменника Артура Конан Дойля. Не одне покоління читачів усього світу зацікавлено стежить за дивовижними пригодами «самітника із Бейкер-стрит», спостережливого, кмітливого, здатного розплутати якнайхимернішу детективну загадку... Численні шанувальники Дойлевого таланту охоче відвідують Музей-квартиру Шерлока Холмса в Лондоні, надсилають на його адресу тисячі листів. Чим же так приваблює нас цей герой,...
По багряному сліду

Конан Дойл Артур Ігнатіус

По багряному сліду

1957

Перша повість про пригоди Шерлока Холмса і доктора Уотсона.
Лев'яча грива

Конан Дойл Артур Ігнатіус

Лев'яча грива

1990

«Лев'яча грива» (англ. «The Adventure of the Lion's Mane») — твір із серії «Архів Шерлока Холмса» Артура Конана Дойля. Уперше опубліковано Strand Magazine у 1926 році.
Жінка у білому

Коллінз Уїлкі Вільям (William Wilkie Collins)

Жінка у білому

1989

У романі популярного англійського письменника-романіста (1824-1889), одного із зачинателів детективного жанру, розповідається про злочин, задуманий і здійснений заради грошей. Сер Персіваль Глайд запроторює свою дружину в божевільню й одержує її спадщину.
Автор таврує жадобу до грошей, звеличує чесність і мужність, що дозволяють головному героєві твору викрити жахливу змову.

Жанри

Підписатися на новини

.