Нестеренко Володимир («Адольфич»)

Володимир «Адольфич» Нестеренко (середина 1960-х, Київ) — письменник, журналіст, кінодраматург, контркультурний діяч.

Володимир Нестеренко — відомий з часів перебудови український контркультурний діяч. Особливу відомість отримав після широкого розповсюдження інтернету і появи блогів, де відомий під ніком adolfych.

У кримінальні 90-ті встиг побувати у місцях позбавлення волі. Втім з кінця 90-х остаточно порвав з криміналом часів першого накопичення капіталу і живе життям добропорядного громадянина. Протягом довгого часу намагався приховувати справжнє ім'я, не любить фотографуватися.

З початку 2000-х працює журналістом. Мав нерегулярні професійні контакти з газетою «Консерватор» під час редакторування там Д. Ольшанського. Після закриття газети історія співпраці продовжилася вже як трилер — з травлею Ольшанського за невиплачені гонорари і створенням неприємностей колективу колишньої редакції. Втім, питання, за словами самого Нестеренка, було врешті-решт врегульовано.

Протягом останніх років у статусі вільного журналіста продовжує співпрацювати з кількома періодичними виданнями.

У 2000-х в інтернеті з'явилися перші оповідання Нестеренко, написані на близьку автору тему 90-х з їхнім духом безмежної свободи і не менш безмежного насильства. Першу книжу автора 2006 року випускає російське контркультурне видавництво «Ad Marginem». «Чужая» — це кримінальна мелодрама, жорстка і правдива історія з буремних 90-х. Після виходу книжки права на її екранізацію викупило російське телебачення, втім на екрани фільм ще не вийшов. 2008 року «Ad Marginem» випускає другу книжку Нестеренка — «Огненное погребение», до якої увійшли оповідання і сценарій.

Принципова і агресивна російськомовність Нестеренка багатьох збиває з пантелику і примушує підозрювати його у радикальному русофільстві. Сам Нестеренко рішуче заперечує такі висновки, оскільки вважає себе палким українолюбом і патріотом незалежної України. Втім, головним переконанням Нестеренка залишається принцип «нічого святого». І його іронії не уникає і такий засадничний для автора патріотизм.

Твори автора

Жанри

Підписатися на новини

.