Старовинна література : Антична література

Іон

Платон (Πλάτων)

Іон

Іон (грец. Ἴων) — ранній діалог Платона, виник приблизно в 399 році до н. е.

В діалозі йдеться мова про те, що поезія — дар від Бога, а не результат знань. Дискутуючі сторони діалогу — Сократ та Іон, який походить з Ефесу мандрівний рапсод. Іон знається тільки у своїй поезії, і не може навіть її об'єктивно оцінити.

У діалозі розглянуто співвідношення між поезією та знанням і його предметами. Устами Сократа Платон виголошує тезу, що однаково рапсоди, як і творці поезії, діють під впливом...
Бенкет

Платон (Πλάτων)

Бенкет

«Бенкет» (Συμπόσιον, ἤ Περὶ ἀγαθοῦ, ἠθικός – підзаголовок: «Про благо, етичний»)— філософський твір Платона датований приблизно 385-380 р. до н.е.

Структура діалогу

Діалог являє собою розповідь Аполлодора, учня Сократа, на бенкеті, який влаштував трагічний поет Агафон з нагоди перемоги на Ленеях в 416. Крім вступу (172a-178a) і висновку (223c-d), «Бенкет» містить сім промов:

I. Федра (Ерос - найдавніший бог) (178a-180b),

II. Павсанія (є дві Афродіти і два Ероса: небесний і...
Енеїда

Марон Публій Вергілій (Publius Vergilius Maro)

Енеїда

1972

Енеїда написана між 29 та 19 р. до н. е., і присвячена історії Енея, легендарного троянського героя, який переселився в Італію з решткою свого народу, об’єднався з латинами й заснував місто Альба Лонга.
Дафніс і Хлоя

Лонг (Λόγγος, Longos)

Дафніс і Хлоя

З ім'ям Лонга дійшла до нас «Пастуша повість про Дафніса і Хлою», написана в чотирьох книгах, очевидно, в другій половині III ст., ритором, добре обізнаним із зразками ново-аттічної комедії, з ранніми зразками любовно-пригодницького грецького роману, а також із зразками ідилії Теокріта, його послідовників і з старою грецькою літературою. Зовнішньої дії в повісті небагато і місцем її є острів Лесбос, де на лоні природи нібито живуть наївні пастухи, які не знають тривог міського життя й де...
Метаморфози, або Золотий осел

Апулей Луцій (Apuleius)

Метаморфози, або Золотий осел

1982

«Золотий осел» (De asino aureo, Asinus aureus), або «Метаморфози» (лат. Metamorphoseon) — роман в 11 книгах, що його написав давньоримський письменник 2-го століття Апулей. Це єдиний античний роман латинською мовою, що зберігся до нашого часу.
Мистецтво кохання

Овідій Публій Назон (Publius Ovidius Naso)

Мистецтво кохання

1999

Переклад з латини. До видання увійшли три найпопулярніші книги видатного давньоримського поета Публія Овідія Назона (43 до н.е. — 18 н.е.) — «Любовні елегії», «Мистецтво кохання» та «Скорботні елегії». Українською в повному обсязі друкуються вперше.
Метаморфози

Овідій Публій Назон (Publius Ovidius Naso)

Метаморфози

1985

Переклад з латини. В поемі «Метаморфози» на матеріалі міфів про різноманітні перевтілення автор задумав пояснити все, що відбувається в мінливому світі природи. В цьому творі Овідій розгортає понад двісті сказань про чудесні метаморфози, починаючи від створення світу як першого «перетворення» хаосу на космос і закінчуючи офіційним міфом про перетворення Юлія Цезаря на зірку. Це — найбільш відомий твір знаменитого римського поета.

Жанри

Підписатися на новини

.