Менсфілд-парк

Анотація

«Менсфілд-парк» (англ. Mansfield Park) - виховний роман Джейн Остін (1811-13), який належить до зрілого періоду її творчості. Вийшов у світ в 1814 році.
Фанні Прайс - дівчинка з бідного Портсмутського сімейства. Її тітонька в свій час вийшла заміж за заможного баронета Томаса Бертрама, який володіє маєтком Менсфілд-парк в графстві Нортгемптоншир, і поселила на його території свою сестру, гротескну місіс Норріс, щоб та наглядала за вихованням її дочок, Марії і Джулії. За благодійних міркувань місіс Норріс і леді Бертрам запросили жити до себе і бідну племінницю, Фанні Прайс.

Фанні стала членом родини Бертрамом, хоча і другого сорту: місіс Норріс всіляко нагадувала їй, що вона не рівня кузенам-ровесникам з числа Бертрамом. Фанні з юних років вабило до Едмунда Бертрама - молодшого сина сера Томаса, який обрав стезю священика. Під час відлучки господаря маєтку (він поїхав на сімейні плантації в Вест-Індію) в Менсфілд-парк приїхали з Лондона молоді Кроуфорд, Генрі і його сестра Мері, які зачарували всіх в будинку, крім Фанні.

З часом Едмунд закохався в Мері, а Генрі залицявся до Марії. Остання, однак, заручена з недалеким багачем Рашуорт і змушена покинути Менсфілд-парк. Генрі переключив свою увагу на Фанні і зробив їй пропозицію. Дівчина, таємно закохана в Едмунда і підозрювала в Кроуфорді безчесного ловеласа, відповіла йому відмовою. Її непохитність засмутила сера Томаса. Він запропонував їй супроводжувати брата до батьків в Портсмут. Туди ж за нею пішов і Кроуфорд.

Коли Фанні була вже подумки готова поступитися натиску Кроуфорда, в Портсмут прийшли жахливі новини про те, що він спокусив Марію і втік з нею з дому Рашуорт. На сім'ю Бертрамом впала тінь безчестя. Всі зв'язки з Кроуфордами як з винуватцями їх нещастя були розірвані. Прониклива Фанні була повернута в Менсфілд-парк і поєднувалася шлюбом з благородним Едмундом.

Зміст

Джейн ОСТЕН. МЕНСФIЛД-ПАРК. Роман

Розділ перший
Розділ другий
Розділ третій
Розділ четвертий
Розділ п'ятий
Розділ шостий
Розділ сьомий
Розділ восьмий
Розділ дев'ятий
Розділ десятий
Розділ одинадцятий
Розділ дванадцятий
Розділ тринадцятий
Розділ чотирнадцятий
Розділ п'ятнадцятий
Розділ шістнадцятий
Розділ сімнадцятий
Розділ вісімнадцятий
Розділ дев'ятнадцятий
Розділ двадцятий
Розділ двадцять перший
Розділ двадцять другий
Розділ двадцять третій
Розділ двадцять четвертий
Розділ двадцять п'ятий
Розділ двадцять шостий
Розділ двадцять сьомий
Розділ двадцять восьмий
Розділ двадцять дев'ятий
Розділ тридцятий
Розділ тридцять перший
Розділ тридцять другий
Розділ тридцять третій
Розділ тридцять четвертий
Розділ тридцять п'ятий
Розділ тридцять шостий
Розділ тридцять сьомий
Розділ тридцять восьмий
Розділ тридцять дев'ятий
Розділ сороковий
Розділ сорок перший
Розділ сорок другий
Розділ сорок третій
Розділ сорок четвертий
Розділ сорок п'ятий
Розділ сорок шостий
Розділ сорок сьомий
Розділ сорок восьмий
Харьків
Фоліо
2004
380 сторінок
Мова: Українська
ISBN 978-966-03-4589-8

Поділіться вашими враженнями про книгу

Жанри

Підписатися на новини

.