Людина на крижині. Літературна критика та есеїстика

Анотація

До книжки увійшла вибрана філософська та літературна есеїстика Костянтина Москальця, одного з найяскравіших представників покоління «вісімдесятників», що здобув собі визнання як першорядний поет і прозаїк.
* * *
Костянтин Москалець народився 1963 року в місті Бахмачі на Чернігівщині в родині письменника Вілія Москальця. 1990 року заочно закінчив Літературний інститут у Москві. Як автор і виконавець власних пісень працював кілька років у львівському театрі-кабаре «Не журись!», побувавши з ним на ґастролях у більшості країн Європи. Лауреат фестивалю «Червона рута-89» у номінації «Авторська пісня». Особливої популярності набув його шляґер «Вона» — у виконанні Тараса Чубая та рок-групи «Плач Єремії». Від 1991 року Костянтин Москалець живе в селі Матіївка біля Бахмача, займаючись тільки літературною працею.
Опублікував дві збірки поезій — «Думи» (1989) та «Songe du vieil pelerin» («Пісня старого пілігрима», 1994), повісті «Куди мені подітися?» (1990) та «Досвід коронації» (1994), низку оповідань, філософських та літературно-критичних нарисів. 1995 року за «Досвід коронації» отримав нагороду журналу «Сучасність», а ще через рік ця повість вийшла в США в англійському перекладі Асі Гумецької та Джесіки Тредвей («А Crowning Experience»). Москальцеві твори перекладалися також німецькою («Der Kirschbaum», 1998) та польською («Wiersze», 1995; «Miesiąc miłowania księżycem», 1997) мовами.
_______
На обкладинці використано роботу Миколи Кумановського «Темна українська ніч» (1997)

Зміст

Людина на крижині
Місяць милування місяцем
Rosarium philosophorum
Поміж трояндою і драконом духовним
Дар безсоння. Історія хвороби, написана самим хворим
Бахмач пасажирський
Воскресіння чаю
Різноманітні форми мовчання
Незадоволення твором
Запитання без відповіді?
Замість дослідження
Роман із дискурсом
Історія літератури не є історією хвороби
Різні способи бути українцем
Страсті по вітчизні. Лист до мандрівника на Схід
Примечания
Київ
Критика
1999
256 сторінок
Мова: Українська
ISBN 966-7679-05-5

Поділіться вашими враженнями про книгу

Жанри

Підписатися на новини

.