Осінь патріарха

Анотація

Роман був написаний в 1975 році. Прообразом незмінюваного диктатора, який перебував при владі більше 100 років, з'явилося кілька реальних персонажів, глав держав Латинської Америки: Хуан Вісенте Гомес (Венесуела), Херардо Мачадо і Фульхенсіо Батіста (Куба), Порфіріо Діас (Мексика), Гаспар Франсиа (Парагвай) і т. д. За словами самого Габріеля Маркеса він переробляв його п'ятнадцять разів, при цьому спершу він провалився у продажу. Книгу не купували, і читачеві вона здавалася надто не схожою на «Сто років самотності».
Роман в гротескній формі оповідає про життя Патріарха - латиноамериканського диктатора, президента, який по суті є узагальненим образом всіх реально існували тиранів. За задумом автора герой є втіленням самої ідеї влади, при цьому описаний він у дуже фантасмагоричности і абсурдному вигляді. Реальні факти біографії президента зведені до мінімуму: відомо лише, що він народився в першій половині XIX століття; носить ім'я Сакаріас; його мати, бідну пташницею, звуть Бендісьон Альварадо; президентом його зробили англійські моряки; дата же смерті точно невідома.
Розповідь про життя президента складається з безлічі пліток, історій, легенд, які нібито відбувалися з ним. Але автор часто протиставляє ці відомості один одному, і стає невідомо що правда, а що вигадка.
Мова: Українська

Поділіться вашими враженнями про книгу

.