Століття Якова

Анотація

Століття Якова — роман українського письменника Володимира Лиса, опублікований 2010.

Роман - своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п'ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.

У сюжетному плані дія роману відбувається мовби в трьох площинах — протягом останнього столітнього року поліського селянина Якова з села Загорєни, за п'ять років до того, коли він рятує наркоманку Оленку, яка забрела в його село, і впродовж майже цілого двадцятого століття. Дитяче кохання, викрадення коханої, що стала чужою нареченою, служба у Війську Польському, кохання до польської шляхтянки, війна з німцями, полон і знову війна, велика і особиста трагічна українсько-польська різанина, драматичні повоєнні події. Селянин усе столітнє життя мешкає у своїй старій хаті на Волині, чекає листа від нещодавно порятованої ним Оленки і приїзду на столітній ювілей сина Артема.

З мовознавчої точки зору книга цікава вживанням справжнього західнополіського діалекту, який досі активно вживають у тих краях.

Зміст

ЧАСТИНА ПЕРША. ПРИБЛУДА. ВЕСІЛЛЯ
ЧАСТИНА ДРУГА. ЧЕРВОНИЙ КІНЬ
ЧАСТИНА ТРЕТЯ. МИР І ВІЙНА
ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА. ДОЖИТИ ДО СТА
Харків
Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
2010
240 сторінок
Мова: Українська

Поділіться вашими враженнями про книгу

Жанри

Підписатися на новини

.