«Аристократ» із Вапнярки

Анотація

«Аристократ» із Вапнярки — сатиричний роман українського письменника Олега Чорногуза, який він написав у 1964—1977 роках.
Євграф Сідалковський — елегантний молодий чоловік із Вапнярки, який вирішив підкоряти столицю. Домовившись із провідницею потягу, він потрапив до польської делегації, що прямувала до Києва. На святі установи «Фіндіпош», що вивчає попит на шапки, один із працівників, побачивши гарний почерк Євграфа, порадив йому влаштуватися на роботу до їхньої установи.
Щоб отримати прописку, Сідалковський одружився з Тамарою — донькою власниці квартири, в якій мешкав. Через шість місяців Тамара народила дитину від іншого, проте Сідалковський після розлучення сплачував аліменти жінці. Його коханкою була сестра Тамари — Надія.
Євграф не планував вдруге одружуватися, про що повідомив її. Жінка на прощання дала йому листа, який було написане на його власне прізвище — Сідалко. В листі мати просила хоч раз провідати її.
Коли один із розлючених працівників, якого нещодавно звільнили з посади, отруїв їжаків і ондатр, на яких ставили досліди в «Фіндіпоші», Сідалковський і Грак вирушили в містечко Спирідонівка для того, щоб упіймати нових піддослідних тварин. Єва Гранат — дружина Адама Баронецького — переслідувала Сідалковського. Коли Євграф розчарувався в розумових здібностях жінки, він не зміг продовжувати з нею стосунків. У Спирідонівці Сідалковський отримав листа, в якому повідомлялося, що його мати померла.
Київ
Видавництво «Радянський письменник»
1979
Мова: Українська

Поділіться вашими враженнями про книгу

Жанри

Підписатися на новини

.