Говорюща риба

Анотація

Казки Емми Андієвської — збірка авторських казок-притч Емми Андієвської. Одна із казок включена до програми з вивчення української літератури в школі. Казки були опубліковані разом у 2000 р. видавництвом «Зерна» і частина казок була видана видавництвом «Піраміда». Частина казок також опублікована у книжці «Джалапіта», виданій у 2006 р. львівським видавництвом «Піраміда».
Структура оповідань
Збірка казок містить вісімнадцять оповідань. Перед самими казками, між ними та після них відбувається розмова між шакалом та консервною бляшанкою. Ці двоє зустрівшись ввечері домовляються розповідати один одному казки. При цьому шакал розповідає казки із сумним закінченням, а бляшанка — казки із щасливим кінцем. Кожну розказану казку обоє коментують та інтерпретують її мораль по-своєму.
Як і в багатьох інших творах Андієвської, в казках відбувається олюднення речей. Шакал та бляшанка обговорюють власне уподібнення до людей. Персонажі казок, такі як блискавка, море та живі істоти також наділені людськими якостями.
Мораль казок
В казках піднімаються питання моралі такі як дружба (Говорюща риба та Казка про гадюку й орла, або невдячного приятеля), воля (Казка про упиреня, що живилося людською волею), шкідливість пихатості (Казка про пихатість), важливість віри людини у себе (Казка про чоловіка, що заступав Усевишнього), осудження егоїзму (Казка про яян).

Зміст

Говорюща риба
Казка про Галайла
Казка про двох пальців
Казка про упиреня, що живилося людською волею
Казка про слимака
Казка про рінину, подарунок моря
Казка про гуску, яку змушували нести прості яйця замість золотих
Казка про гадюку й орла, або невдячного приятеля
Казка про бика й метелика
Казка про дракона, шевця, що не вмів дарувати заподіяної йому шкоди, та інших
Казка про блискавку
Казка про пихатість
Казка про те, як заєць збирав податки з капусти
Казка про чоловіка, який заступав Усевишнього
Казка про чоловіка, який мав сумніви
Казка про кулі зла
Казка про яян
Казка про мандрівника
Париж-Львів-Цвікау
Зерна
2000
136 сторінок
Мова: Українська
ISBN 3-924022-47-X

Поділіться вашими враженнями про книгу

Жанри

Підписатися на новини

.