Про сайт

Мета діяльності

Метою діяльності даної е-бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів. Причин виникнення бібліотеки є декілька і основні з них розкрито нижче.

Оскільки в Україні на даний час склалась така ситуація, коли через нестачу коштів фонди звичайних бібліотек (як шкільних, так і громадських) поповнюються дуже повільними темпами, то це призводить до значного браку книжок нерадянського періоду - тих, що були заборонені московськими більшовиками і до останнього часу запилювались у спецсховищах, тих, що видавались українською діаспорою, а також видань останніх років - такі книги звичайній людині надзвичайно важко роздобути у паперовому вигляді.

Школярі та студенти не мають можливості читати потрібну або бажану літературу у відповідній кількості ще й через цілком прагматичний матеріальний фактор, бо вартість україномовної книги, як правило, дуже часто перевищує вартість іншомовної, а бібліотеки ВНЗ та шкіл, тим паче «провінційних», не милують око розмаїттям вибору.

Крім того, навіть спеціалізовані книжкові ринки та книгарні великих міст не втішають книголюба асортиментом україномовних книг. Дехто мотивує це економічною невигідністю торгівлі україномовною літературою, інші - малими накладами видань, які швидко розходяться або взагалі не доходять до торгових точок...

 

Остання важлива причина - невблаганний поступ інформаційних технологій. Вже зараз величезна кількість людей читає літературу в електронному вигляді, а є й такі, хто взагалі відмовився від паперових прототипів електронних книг сучасності, як від пережитку минулого, хоча таких людей наразі дуже мало. Якщо ще 10-20 років тому книголюб витворяв чудеса акробатики при намаганні розкрити книгу чи перегорнути сторінку в переповненому громадському транспорті, то зараз достатньо розмістити на долоні мобільний телефон чи кишеньковий комп'ютер і можна читати книгу навіть у цілковитій темряві.

Компактність, зручність та унівесальність електронних текстів дають привід казати, що в електронної книги велике майбутнє і ми, українці, просто зобов'язані йти в ногу з часом.

Пріоритети

Наші пріоритетні завдання:
* Надання читачам якісних електронних книг в повному обсязі (не уривки і не скорочені варіанти) і в якомога більшій кількості.
* Забезпечення школярів та студентів україномовним літматеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів.
* Збереження і поширення української думки в слові, а відтак і збереження національної пам'яті.
* Забезпечення зручного користування і доступу до вмісту е-бібліотеки усіма можливими способами.

Жанри

Підписатися на новини

.